09028973387

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

چقدر درباره آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان می دانید؟ آیا می دانستید که میتوان مهارت ها و الگوهای اولیه برنامه نویسی را در همین سنین پایین به آن ها آموزش داد؟نمی توان این موضوع را رد کرد که در دنیای پیچیده امروز ، انسان برای برطرف کردن تقریباً تمامی نیازهای روزمره اش به دنیای اینترنت و تکنولوژی های روز وابسته شده است. مسلما سهم قابل توجهی از این وابستگی متعلق به کودکان و نوجوانان می باشد. اکنون که تکنولوژی و ابزارهای دیجیتال در حدی برای آن ها جذاب ولذت بخش است که آنان را از بازی ها و فعالیت های پرتحرک و حتی گاهی از درس خواندن و ورزش کردن دور می نماید ، چرا از همین مسئله به نفع آن ها و در جهت آموزش آنان استفاده ننماییم؟ بله درست متوجه شدید ، در قرن حاضر این بستر فراهم شده است که با کمی آموزش ساده و جالب  کاری کنیم که کودکان و نوجوانان ما به جای مصرف کننده محتوا ، تولید کننده آن باشند.

 

 

آموزش مهارت های مختلف زندگی در قالب کلاس برنامه نویسی کودکان

آیا تا به حال به این سؤال که آیا سنین کودکی و نوجوانی ، برای شروع برنامه نویسی دوره مناسبی است یا نه فکر کرده اید؟ فکر می کنید ذهن کودکان برای یادگیری چنین مفاهیمی گنجایش دارد؟ و آیا یادگیری برنامه نویسی برای آن ها خسته کننده و منزجرکننده نخواهد بود؟

در پاسخ به این سؤال ها باید بگوییم بهترین  دوره برای شروع یادگیری برنامه نویسی کودکان ، همین دوران کودکی و نوجوانی است.کارشناسان معتقدند که ذهن انسان در سنین کودکی و نوجوانی آماده و پذیرای یادگیری مفاهیم و مهارت های علمی و فنی گوناگون است و چه بهتر این مفاهیم ، علومی باشند که در آینده او نیز تأثیرگذار بوده و چه بسا مسیر زندگی وی را به کلی دگرگون نمایند. البته بهتر است که کلاسهای آموزشی برنامه نویسی کودکان از کدنویسی های پیچیده و مفاهیم سطح بالای برنامه نویسی استفاده نشود و تنها مفاهیم پایه برنامه نویسی در قالب محیط های برنامه نویسی جذاب و گرافیکی ، به آنان آموزش داده شود .

RoboKarena

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *